PostWysłany: Śro 19:59, 06 Cze 2007    Temat postu:

Henry, zgadzam się z Tobą. Nasza Polska po prostu nie umie się zorganizować, i tyle, nic nie poradzimy narazie, tu trzeba czasu i czystych interesów...wiecie co mam na myśli Very Happy

Skąd: Działoszyn
Płeć: Zagubiony

PostWysłany: Śro 20:06, 06 Cze 2007    Temat postu:

2012 blisko Smile

No niestety przegrana z Armenią chociaż moim zdaniem zasłużyliśmy na remis (na pewno nie na wygraną). Polska była słabszą ekipą w tym spotkaniu, cały czas to Armenia atakowała a nasi grali jak dziewczyny, zero agresji. Czasami były tylko jakieś zrywy. Boruc to się chyba troche drzemnął przy tej bramce puszczonej, chociaż też niedobre zachowanie Bąka, ale widocznie Leo nie chciał go zmienić. Lepszy mecz Żurawskiego od tego z Azberejdżanem. Jak wszedł to od razu widać, że to kapitan, zagrzewał do walki i sam się starał, ale niestety nie wyszło. Miał piękną sytuację kiedy strzelał z ostrego kąta w samej końcówce, ale bramkarz Ormian dobrze obronił (cały mecz zresztą bronił świetnie).Tam powinien być ktoś na dobitke tak jak Ebi Smolarek w Polska-Portugalia, ale niestety nasi już spali. Brawa dla Żewłakowa za obrone, Borucowi tyłek uratował, bo byłoby 2:0. Sprawdziło się, że "niewykorzystane sytuacje się mszczą", zobaczcie ile miał Sagan okazji w pierwszej połowie. Wszystko to za mało serca do walki, Polacy całą drugą połowę powinni grać tak jak bodajże około 85 min. kiedy cały czas bombardowali bramkę. Chłopaki już chyba zapomnieli jak to jest przegrywać, mam nadzieję, że ten mecz na nich jakoś podziała. Dalej sytuacja w grupie jest korzystna i wierzę w awans, chociaż z pierwszego miejsca będzie trudno (Portugalia) Wink

PostWysłany: Śro 20:14, 06 Cze 2007    Temat postu:

Nie wypowiadalem sie jeszcze na temat meczu z Azerbejdzanem, wiec pozwole sobie ocenic oba mecze Polakow. Zarowno mecz z Azerbejdzanem, jak i z Armenia byly bardzo slabe w naszym wykonaniu. Poczynajac od zlej murawy, murowania dostepu do bramki przez rywali, a konczac na naszej niudolnosci strzeleckiej musialo tak to sie skonczyc.
Juz mecz z Azerami nie wrozyl nic dobrego a o zwyciestwie 3-1 lepiej powiedziec, ze zwyciezcow sie nie sadzi. Niesty, ale widac trudy sezonow u niektorych zawodnikow, ktory byli bardzo powolni i nie byli w stanie biegac przez 90 minut. Porazka z Armenia jest calkowita kompromitacja naszej druzyny. Praktycznie zaden z graczy nie zasluzyl na cieple slowa.
Mam nadzieje, ze to tylko wypadek przy pracy. Bo z taka gra faktycznie na ME zagramy dopiero wtedy, gdy je sami zorganizujemy.

Henry

Posty: 4813

PostWysłany: Śro 20:32, 06 Cze 2007    Temat postu:

Po tym meczu można jeszcze powiedzieć, że: "Sytuacje strzeleckie są jak kobiety - niewykorzystane się mszczą"

Po prostu żal duszę ściska a oczy musztardą zachodzą :/

W pierwszej połowie jakoś szło. Mieliśmy 2 w miare dobre sytuacje do strzeleniia bramki + jedną 200%. W drugiej połowie do czasu strzelenia bramki przez Armenię było średnio. Ale po straceniu gola to tragedia! Wiem że musieli się odsłonić na maksa i iść w atak. Mogło być 2 a nawet 3:0! Drużyna która chce coś osiągnąć nawet w eliminacjach do mistrzostw Europy lub Świata musi wygrywać takie mecze. Myśle że w pierwszej połowie nasi mieli problem z motywacją, ale po straceniu gola na pewno utracili ten kłopot, a i tak nie zdołali strzelić bramki. Wiedziałem że to bedzie mecz do jednej bramki, tylko że nie w tę stronę Smile

PostWysłany: Czw 13:16, 07 Cze 2007    Temat postu:

No, mecz był naprawde słabiutki. Saganowski miał pare takich okazji że mała bania, w ogóle w pierwszej połowie to aż żal że nic nie wpadło, bo osobiście wydaje mi się ze ten ich bramkarz wcale nie bronił jakoś tak super-hiper; jak gra się systemem 'Samoobrona' to ciężko w ogóle sie przebić do bramki.
Boruc nie miał najmniejszych szans obronienia tego wolnego, i tak w ogóle wykazał się dużym refleksem, i ogółem w trakcie spotkania całkiem dobrze bronił, ale nie był to poziom spotkań Champions League z Milanem. Jeśli już ktoś zawalił, to tylko Bąk, bo zachował się zupełnie nie jak profesjonalista, poza tym... zmiennicy! O ile w meczu z Azerami zmiennicy byli świetni, to w tym meczu zupełnie niewidoczni. Bardzo liczyłem na Błaszczykowskiego, mimo że kibicem Wisły nie jestem i nie będe Razz. Tymczasem zagrał naprawde słabo, podobnie jak Żurawski i Sobolewski. Całkiem dobrze zagrał Łobodziński, będzie z niego kiedyś pożytek w reprezentacji.

Na nonsensopedii piszą że musieliśmy przegrać bo Rasiak nie grał Razz
Zastanawiam się właśnie czy nie mają troche racji... Ormianie są raczej niski, i tak wysoki napastnik mógłby im narobić sporo kłopotów

PostWysłany: Czw 15:18, 07 Cze 2007    Temat postu:

ojj, nie przesadzajmy. Wiadomo że z niego jest jeszcze większy paraliż niż z Włodarczyka, ale mógłby z takim wzrostem być niebezpieczny przy dośrodkowaniach z rzutu rożnego czy coś. Tym bardziej że ten Kasparow to karzełek

kandziak
Pasażer

Dołączył: 29 Wrz 2006
Posty: 4

Skąd: ZEWSZĄD

PostWysłany: Nie 12:05, 10 Cze 2007    Temat postu:

Dobra nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem, trzeba się szykować do nastepnych spotkań.

Rosja 2:2 Polska

Reprezentacja Polski zremisowała z Rosją 2:2 (0:2) w towarzyskim spotkaniu rozegranym w Moskwie. Był to ostatni sprawdzian "Biało-czerwonych" przed wrześniowymi meczami w eliminacjach mistrzostw Europy.
Na niespełna trzy tygodnie przed niezwykle trudnym spotkaniem z Portugalią trudno o jednoznaczną opinię na temat dyspozycji Polaków. Po słabej w wykonaniu naszego zespołu pierwszej części meczu, drugie 45 minut daje nadzieję na dobry wynik w spotkaniu o punkty.

Trener Leo Beenhakker zdecydował się na defensywne ustawienie - z Radosławem Matusiakiem w roli jedynego napastnika. Na środku obrony partnerem Jacka Bąka był Dariusz Dudka, zaś na ławce rezerwowych usiadł dotychczasowy "pewniak", Michał Żewłakow.Jak się okazało, taktyka i decyzje personalne holenderskiego szkoleniowca nie sprawdziły się. Duet stoperów popełniał mnóstwo błędów, a osamotniony Matusiak był zupełnie niewidoczny.

Na pierwszą bramkę kibice na stadionie Lokomotiwu czekali do 21. minuty. Iwan Sajenko przedarł się prawą stroną, mocno dośrodkował na piąty metr a niepilnowany Dmitrij Syczew skierował piłkę do siatki.
Pięć minut później mogło być 2:0 dla gospodarzy. Bardzo aktywny na prawym skrzydle Sajenko uderzył w "krótki" róg, ale Artur Boruc nie dał się zaskoczyć.
W 35. minucie polski bramkarz był jednak bezradny. Kolejny błąd obrony wykorzystał Roman Pawliuczenko, który uprzedził Bąka i z najbliższej odległości skierował piłkę do siatki.
Uspokojeni prowadzeniem Rosjanie w ostatnich dziesięciu minutach oddali nieco inicjatywę "Biało-czerwonym". Podopieczni Leo Beennhakkera stworzyli dwie dogodne sytuacje, których nie potrafili jednak zamienić na gole. Najpierw Matusiak nie opanował piłki w polu karnym po rajdzie Jacka Krzynówka lewym skrzydłem, a kilka minut później Mariusz Lewandowski główkował minimalnie ponad poprzeczką.

Znacznie lepiej zaprezentowali się Polacy po zmianie stron. Trener Beenhakker wprowadził do gry pięciu nowych zawodników, jednak w rolach głównych wystąpili Krzynówek i Jakub Błaszczykowski.
W 73. minucie pomocnik Borussii Dortmund popisał się świetnym prostopadłym podaniem do Krzynówka, a ten fantastycznym strzałem w samo okienko bramki pokonał Antona Szunina. Trafienie 31-letniego gracza VfL Wolfsburg to z pewnością jeden z najpiękniejszych goli zdobytych przez reprezentację Polski w ostatnich latach.
Nie minęły cztery minuty a znów błysnął Błaszczykowski, który wywalczył piłkę na prawym skrzydle, wbiegł w pole karne i precyzyjnym uderzeniem w długi róg po raz drugi zaskoczył bramkarza gospodarzy.
Niewiele brakowało, by - pomimo słabej gry w pierwszej połowie - Polacy cieszyli się w Moskwie ze zwycięstwa. W 83. minucie po potężnym strzale Dudki piłka odbiła się od poprzeczki i trafiła w linię bramkową.

Źródło: [link widoczny dla zalogowanych]

xydorux

Posty: 1798

PostWysłany: Śro 21:23, 22 Sie 2007    Temat postu:

Ja po dzisiejszym meczu czuje dosc spory niedosyt. Jesli przyjmiemy, ze mecz z Portugalia to 100% mozliwosci naszych graczy, to odczuwam wrazenie, ze kolejne mecze nasza druzyna nie grala na wet na 50%. Podobnie bylo i dzisiaj. Remis o niczym nie swiadczy, bo w II polowie Rosje tworzyli zawodnicy mlodzi i niedoswiadczenie, wiec nasi musieli w koncu strzelic jedna czy dwie bramki.
Troche niepokoi styl, Dosc niemrawy, bez koncepcji i planu. Akcje szarpane na obu flankach, ale bez ostatniego podania. Srodek pola dziurawy. Bardzo slaby mecz Iwanskiego i boje sie, ze ten zawodnik w miedzynarodowych meczach po prostu sie blokuje. Gdyby gral tak jak gra w lidze, zanotowalby dzisiaj spokojnie przynajmniej jedna asyste. Gra Matusiaka nie warta komentarza, gdyz brakuje mu przyspieszenia, ogrania i czucia pilki. Szkoda, ze zawodnik o jego umiejetnosciach, gdzies sie pogubil, bo akurat dobry napastnik bylby nam bardzo potrzebny. Dlatego mysle, ze Benhakker powinien w koncu dac szanse Jeleniowi, a nie wdawac sie z nim w jakies konflikty.
Podsumowujac mecz slaby, z kilkoma przeblyskami. Z taka gra Portugalia jest w stanie nam strzelic nawet ze 3 bramki...

Henry

Posty: 4813

PostWysłany: Śro 21:27, 22 Sie 2007    Temat postu:

2-2 na wyjeździe z Rosją to dobry wynik, chociaż mogliśmy też wygrac bo znakomitą szanse miał choćby Dudka (poprzeczka) czy Lewandowski. W pierwszej polowie co tu dużo mówic zagralismy jak szmaty. Nasza obrona grała jak obrona Realu Madryt, caly czas szły przerzuty ze srodka na skrzydła i skrzydlowi je dosrodkowywali w pole karne i w ten sposób straciliśmy dwie bramki. A nasi w tym czasie tylko kilka bardzo niecelnych strzałów z daleka i pare zablokowanych.
Nawet dobrze na skrzydle grał Golański troche rajdów zrobił i o to chodzi ale to jeszcze nie to o co chodzi. Bąk wydawało mi sie ze nie zapewny w tej obronie i słusznie na druga juz nie wyszedł. Iwański zagrał jak dziad co on w ogole robil na tym boisku? Z rzutów wolnych czy roznych to kopał tak, że pożal sie boże. W drugiej polowie Krzynówek mu pokazał jak sie powinno grac gdy został przesunięty na jego pozycję. Krzynio ponadto łande rajdy, jechał rusków jak chciał zdecydowanie nasz najlepszy zawodnik no i jeszcze ta jego brama w samo okienko palce lizać. Radek Matusiak widac było, że nie czuje troche pilki, no ale nie ma sie co dziwic skoro tyle nie grał. Ale i tak dobry występ naszego napastnika kilka ładnych klep z Błaszczykowskim. Kuba tez ładnie motał na prawym skrzydle i wielkie brawa za akcję w której poszedł za pilką do konca, obronca popelnil błąd i Błaszczu wyszedł sam na sam z ruskim bramkarzem. Dobre zmiany dali Łobodziński i Wasilewski. Piszczek troche za krótko, zeby go ocenić, liczylem ze strzeli zwycięską bramke dla Nas Wink Kuszczak w drugiej polowie bez zarzutu, no ale miał o wiele mnie pracy niz Artur w pierwszej. Leo musial troche nimi wstrząsnąc w przerwie bo grali taką kaszane, że szkoda było patrzeć i dopiero od drugiej wzieli sie do gry. Jak za 17 dni z Portugalią zagramy tak jak w drugiej polowei dzisiaj to przy dobrych wiatrach ten remis wywieziemy.

Acha i dobra wiadomosc z Erewana Armenia -Portugalia 1-1 Smile, a Belgia prowadzi z Serbią 1-0 czyli inni grają pod Nas, jeszcze jesli nasi pilkarze zagrają dla Nas - kibiców to będizemy mieli Euro nie tylko w 2012 ale i w 2008 takze Smile i tym optymistycznym akcentem zakonćzę ten post. Pozdro dla wszystkich kibiców naszej Reprezentacji.

xydorux

Posty: 1798

PostWysłany: Śro 21:37, 22 Sie 2007    Temat postu:

Nawet dobrze na skrzydle grał Golański troche rajdów zrobił i o to chodzi ale to jeszcze nie to o co chodzi

Mysle, ze jego wspolpraca nie ukladala sie zbyt dobrze z Blaszczykowskim. Bardzo czesto zachowywal sie jak jezdziec bez glowy. Biegl z pilka ile s tam metrow, aby wywalczyc rzut z autu, albo nawet i nic. Patrzac na ich wspolprace wygladala slabo, dobrze wiec, ze na bosiku wszedl Wasyl, ktory pozostawil po sobie dobre wrazenie. Golanski pare razy zgubil krycie, kilka niepotrzebnych zagran. Z Portugalia odrobina swobody dla Ronaldo, Quaresmy czy Simao to pewny strzal na bramke.

Iwański zagrał jak dziad co on w ogole robil na tym boisku? Z rzutów wolnych czy roznych to kopał tak, że pożal sie boże.

Bardzo ubolewam, ze wlasnie jakos nie moze sie przelamac w kadrze. Spore mozliwosci i talent, ale slaba glowa. Troche wiecej ryzyka, wyjsc do pilki, ruchu. Ale tego w Polsce sie nie nauczy, wiec powinien jeszcze w tym okienku transferowym pomyslec o jakim wyjezdzie za granice.

Radek Matusiak widac było, że nie czuje troche pilki, no ale nie ma sie co dziwic skoro tyle nie grał.

Dziwic to sie nalezy jakim cudem ten zawodnik znalazl sie w pierwszej jedenastce skoro spokojnie mogl go zastapic Brzoek czy Jelen. Wystarczy spojrzec na Rosje. Kerzakov to znakomity napastnik Sevilli, ale jest bez formy i Hiddink go nie powolal. Leo kilku zawodnikow wysyla powolania za zaslugi i dobrze by bylo, aby zaniechac tej praktyce.

Henry

Posty: 4813

PostWysłany: Śro 21:54, 22 Sie 2007    Temat postu:

xydorux napisał:
Mysle, ze jego wspolpraca nie ukladala sie zbyt dobrze z Blaszczykowskim. Bardzo czesto zachowywal sie jak jezdziec bez glowy.

No dlatego, tez wlasnie mowie ze to jeszcze nie to, ale spoko chlopaki sie zgrają i będzie dobrze. Sam fakt, ze Golo chce atakowac i podłącza sie pod akcje ofensywne to dobrze świadczy i cieszy, ze nie ogranicza sie on jedynie do defensywy, a w reprezentacji bylo juz kilku takich.

Nie, nie xyd wiesz z niego to nic nie będzię, na polską lige to moze i dobry ale dalej to juz za wysokie progi. Leo to widzial i wie ze ten zawodnik nie pasuje do Reprezentacji. Niedługo wraca Garguła, wiem, ze za jakiś tydzien, czyl ina rewanz z Dnipro będzie gotowy do gry. I Leo tez pewnie będzie zadowolony z tego, że główny rozgrywajacy powraca na boiska. Teraz co prawa nie ma co liczyć na powolanie, ale na październikowe mecze to jak najbardziej. Giła jest potrzebny i GKS-owi i reprezentacji.

Dziwic to sie nalezy jakim cudem ten zawodnik znalazl sie w pierwszej jedenastce skoro spokojnie mogl go zastapic Brzoek czy Jelen Wystarczy spojrzec na Rosje. Kerzakov to znakomity napastnik Sevilli, ale jest bez formy i Hiddink go nie powolal. Leo kilku zawodnikow wysyla powolania za zaslugi i dobrze by bylo, aby zaniechac tej praktyce.

To kto jak nie Radek miał grac w Naszym ataku? Piszczek? Nikogo innego wsrod powolanych na tę pozycje nie widzialem. Radek mam nadzieję, ze wroci do wielkiej formy w Heerenveen tylko musi grac i wtedybędize nie do zatrzymania tak jak na jesień poprzedniego sezonu. Brozek nie dostal powolania do wg trenera strzela za łatwe bramki, a Jeleń nie pasuje do taktyki. Hmmm a dlaczego nie zagrał Ebi Smolarek wiesz moze? Kontuzja czy juz pojechał podpisac kontrakt z Santander? Co Kierzakowa to jest bez formy bo podobno po kontuzji wiec nie ma sie co dziwic ze nie dostal powolania.

xydorux

Posty: 1798

PostWysłany: Śro 22:05, 22 Sie 2007    Temat postu:

Nie, nie xyd wiesz z niego to nic nie będzię, na polską lige to moze i dobry ale dalej to juz za wysokie progi. Leo to widzial i wie ze ten zawodnik nie pasuje do Reprezentacji.

Gdyby widziel, ze nie pasuje do kadry to by go nie powolywal. Widac po nim, ze ma spore mozliwosci, wszak malo kto w polskiej lidze jest w stanie zaliczyc 17 asyst. Ponadto w klubie spelnie podobna role jaka mial spelnic dzisiaj czyli gra tuz za napastnikami. W/g mnie ma spore mozliwosci, ale powinien wyjechac na Zachod. Przede wszystkim, ze w koncu uwierzyc w siebie.

To kto jak nie Radek miał grac w Naszym ataku? Piszczek? Nikogo innego wsrod powolanych na tę pozycje nie widzialem.

Bo mnie o powolania do tej formacji chodzilo. Przeciez juz wole Saganowskiego, Brozka, Jelenia, ale nie goscia, ktory ostatnio gral chyba z pol roku temu. I juz bym wolal widziec Piszczka, ktory
jest zdrowy i znacznie szybszy niz Matusiak obecnie.

Brozek nie dostal powolania do wg trenera strzela za łatwe bramki, a Jeleń nie pasuje do taktyki.

Albo po prostu Leo ma cos do nich, ale boi sie do tego przyznac. Bo Jelen spokojnie moze grac jako wysuniety napastnik, bo to jest jego nominalna pozycja.

Hmmm a dlaczego nie zagrał Ebi Smolarek wiesz moze?

Ponoc przed meczem mial silne zatrucie pokarmowe, ktoremu towarzyszylo odwodnienie organizmu. Tak przynajmniej brzmi wersja oficjalna.

Co Kierzakowa to jest bez formy bo podobno po kontuzji wiec nie ma sie co dziwic ze nie dostal powolania.

Podobnie jak Matusiak, ktory powolanie jednak dostal. A ja spokojnie wymienilem trzech pilkarzy, krotzy mogli zagrac za niego. Zwlaszcza mozna bylo dac szanse Brozkowi, ktory jest w gazie.

Henry

Posty: 4813

PostWysłany: Pią 16:42, 07 Wrz 2007    Temat postu:

Jutro bardzo ważny mecz dla Naszej Reprezentacji. Gramy z Portugalią i jeśli nie przegramy to Euro 2008 będzie naprawdę blisko. W razie ewentualnej porażki będizemy mieli nadal ten jeden punkt przewagi nad Nimi, ale wtedy koniecznie trzeba będzie wygrać w Finladnii. Co do jutrzejszego meczu to Portugalczycy będą bardzo zdeterminowani, aby się zrewanozować za porażkę w Chorzowie i w tym upatruję naszej szansy, ze rzucą się na Nas od pierwsyzch minut a m ich po prostu skontrujemy i wywieziemy to 0-1. To jest moje marzenie. A sam Beenhakker mówi, ze ma sposób na Portugalię. Jaki? No przekonamy się jutro moze szykuje jakies niespodzianki w składzie. Moze znów nas zaskoczy jak 11 października Smile
Wg mnie zagramy skłądem:
Boruc - Golański, Żewłakow, Głowacki, Bronowicki- Błaszczykowski, Dudka, Garguła, Krzynówek - Żurawski - Matusiak.
Ale nie wazne jak wazny by zwycięsko. DO BOJU BIAŁO-CZERWONI!!!

MAD

Dołączył: 03 Lis 2006
Posty: 2010

Pomógł: 67 razy
Skąd: URS

PostWysłany: Pią 17:00, 07 Wrz 2007    Temat postu:

Będzie przynajmniej remis. Nie można tutaj mówić o lekceważeniu po żadnej ze stron. Portugalia została upokorzona i pragnie rewanżu. Ich słabością są jednak indywidualności. Zdziwiłbym się gdyby Christiano nie chciał znowu zaszpanować. Nasza siła zależeć będzie od zgrania. Po za tym też mamy niezłego dryblera w postaci Błaszczykowskiego. Ma lepszą skuteczność niż Ronaldo.

PostWysłany: Nie 0:21, 09 Wrz 2007    Temat postu:

Portugalia 2-2 Polska Bardzo dobry mecz polaków. Portugalczycy zbyt pewni siebie, zbyt pewni wygranej. Wywiady uczielane dla licznych mediow o tym ze Portugalia gladko wygra mecz z Polska i ze to Serbia bedzie stanowic dla nich wieksza przeszkode byly bledem. Niewatpliwie to Portugalia byla dzisiaj lepszym zespolem ale gralismy dobrze w defensywie i mielismy troche szczescia Wink. Teraz nie mam juz watpliwosci: to Krzynowek a nie Zurawski powinien byc kapitanem reprezentacji. Moze i Żuraw cofa sie do po pilke, pomaga defensywie, jest najlepszym polskim napastnikiem ale nie zawsze mozna na nim polegac (np. na Mundialu w Niemczech). Jak to Mielcarski powiedzial "Krzynówek jest jak polisa na życie dla reprezentacji" Smile Taki mecz jak ten dzisiaj trzeba powtorzyc jeszcze w srode i Euro bedzie na wyciagniecie reki Smile Ciekawe co jutro napisza portugalskie media? Razz

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Największe forum LOST - Zagubieni w Polsce Strona Główna -> Sport Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)