PostWysłany: Nie 17:49, 26 Lut 2006    Temat postu:

a jednak przegrali po emocjonującym meczu ze szedami 3-2 szkoda ich

Zbieracz Owoców

Dołączył: 06 Sty 2006
Posty: 89

PostWysłany: Nie 18:28, 26 Lut 2006    Temat postu:

Chciałam, żeby Finowie wygrali, ale niestety stało się inaczej Sad Moim zdaniem to oni bardziej zasłużyli na złoty madel, ale poprostu zabrakło im szczęścia. Piękny mecz w ich i Szwedów wykonaniu, szkoda tylko, że nie z innym wynikiem Sad

PCear

Posty: 310

PostWysłany: Nie 19:47, 26 Lut 2006    Temat postu:

Hokeiści Szwecji po raz drugi w historii zostali mistrzami olimpijskimi w hokeju na lodzie. W finale XX Zimowych Igrzysk Olimpijskich pokonali oni Finlandię 3:2 (0:1, 2:1, 1:0).Mecz był bardzo emocjonujący, obfitował w liczne sytuacje podbramkowe. Pasjonująca była zwłaszcza końcówka spotkania.Wynik spotkania otworzył w 15. minucie Fin Kimmo Timonen, który huknął z niebieskiej linii między parkanami strzegącego szwedzkiej bramki Henrika Lundqvista. Zawodnicy "Suomi" grali wówczas w przewadze, bowiem na ławce kar przebywał Jorgen Jonsson. Wynikiem 1:0 dla Finlandii zakończyła się pierwsza tercja spotkania.W drugiej ciężar gry wziął na siebie Mats Sundin. To jego agresywnej grze na ławkę kar powędrował Toni Lydman. Grający w przewadze Szwedzi doprowadzili do wyrównania w 25. minucie. Zza fińskiej bramki wyjechał Henrik Zetterberg, który skierował krążek w stronę bramki Antero Niittymaki. "Guma" zatańczyła między parkanami bramkarza i przekroczyła linię bramkową.W 34. minucie na ławce kar znalazł się Fin Petteri Nummelin. Zaledwie 24 sekundy po tym fakcie miedzy bulikami przed fińską bramką znalazł się Niklas Kronwall, który pokonał Niittymaki.
Minęło nieco ponad 90 sekund a wynik znów był remisowy. Olli Jokinen ściągnał na siebie dwóch obrońców Szwecji. Krążek przejął Jussi Jokinen, ten podał do Ville Peltonena, który strzelił celnie nad wyciągniętą ręką Lundqvista.Wynik spotkania został ustalony już w 10. sekundzie trzeciej tercji. Wznowienie na początku tej części gry wygrali Szwedzi. Krążek przejął Mats Sundin, zagrał do Petera Forsberga, a ten dostrzegł dobrze ustawionego Nicklasa Lindstroema, który nie miał problemów z pokonaniem fińskiego bramkarza.W końcówce spotkania trener "Suomi" wycofał jeszcze bramkarza i jego zawodnicy byli bliscy doprowadzenia do wyrównania, ale na 25 sekund przed końcową syreną cudowną paradą popisał się Lundqvist.Tym samym Szwedzi wygrali na igrzyskach olimpijskich turniej hokejowy po raz drugi w historii. Po raz pierwszy Szwedzi triumfowali w 1994 roku w Lillehammer, kiedy to w finale pokonali Kanadyjczyków.
Dla Finów porażka w finale była tym boleśniejsza, że wcześniej w Turynie ani raz nie schodzili z lodu pokonani. W dotychczasowych meczach stracili zaledwie 5 bramek i z całą pewnością byli faworytem tej potyczkiBrązowy medal na tych igrzyskach wywalczyli Czesi, który w meczu o 3. miejsce pokonali Rosjan.

Szwecja - Finlandia 3:2 (0:1, 2:1, 1:0)
Bramki: Henrik Zetterberg (25), Niklas Kronwall (34), Nicklas Lindstroem (41) - Kimmo Timonen (15), Ville Peltonen (36).
Kary: 14 min. - 14 min. Sędziował Paul Devorski (Kanada). Widzów 8274.

Drużyny występowały w składach (przed nazwiskiem - numer pod jakim występował zawodnik):

Finlandia:

bramkarze: 30-Fredrik Norrena, 31-Antero Niittymaki, 33 - Nicklas Backstroem
obrońcy: 3-Petteri Nummelin, 4-Kimmo Timonen, 5-Lasse Kukkonen, 7- Aki-Petteri Berg, 27-Teppo Numminen, 32-Toni Lydman, 77-Antti-Jussi Niemi
napastnicy: 8-Teemu Selaenne, 10-Ville Nieminen, 11-Saku Koivu (kapitan), 12-Olli Jokinen, 14-Niklas Hagman, 16-Ville Peltonen, 21-Mikko Koivu, 24-Antti Laaksonen, 25-Jukka Hentunen, 26-Jere Lehtinen, 36-Jussi Jokinen, 37-Jarkko Ruutu, 39-Niko Kapanen.
Trener Erkka Westerlund

Szwecja:
bramkarze: 32-Mikael Tellqvist, 35-Henrik Lundqvist, 1-Stefan Liv
obrońcy: 5-Nicklas Lidstroem, 7-Niklas Kronwall, 8-Christian Backman, 15-Niclas Havelid, 23-Ronnie Sundin, 29-Kenny Joensson, 34-Daniel Tjarnqvist
napastnicy: 11-Daniel Alfredsson, 12-Daniel Sedin, 13-Mats Sundin (kapitan), 20-Henrik Sedin, 21-Peter Forsberg, 22-Per-Johan Axelsson, 26-Samuel Pahlsson, 33-Fredrik Modin, 37-Mikael Samuelsson, 40-Henrik Zetterberg, 51-Mika Hannula, 72-Joergen Joensson, 96-Tomas Holmstroem.
Trener Bengt Ake Gustafsson.

Szkoda mi Finów wygrali wszystkie 7 meczy a przegrali ten ostatni, najważniejszy...W moim przekonaniu oni zasłużyli na zwycięstwo no ale sport jest okrutny...Na tym kończą się emocje hokejowe na IO Turyn 2006...Wspaniały turniej...Mam nadzieje ,że za 4 lata w Vancuvern będzie jeszcze lepszy...W końcu w ojczyźnie hokeja...A teraz nie pozostaje nic tylko przenieś się na lodowiska NHL...I tym samym oglądać najlepszych hokeistów swiata znowu w akcji...

tomi
Mieszkaniec Mrocznego Terytorium

Dołączył: 08 Sty 2006
Posty: 525

Skąd: się biorą dzieci ??

PostWysłany: Nie 22:05, 26 Lut 2006    Temat postu:

No dosyć niespodziewanie wygrali Szwedzi. A faworyci: USA, CANADA, CZECHY nie zabłysnęli i nie doszli do finałów.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Największe forum LOST - Zagubieni w Polsce Strona Główna -> Sport Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)