PostWysłany: Czw 10:19, 06 Maj 2010    Temat postu: Grupa A

1. RPA

2.Meksyk

3.Urugwaj

4.Francja </center>

Ostatnio zmieniony przez White Raven dnia Czw 13:11, 06 Maj 2010, w całości zmieniany 1 raz

PostWysłany: Pon 19:37, 10 Maj 2010    Temat postu:

Jak dla mnie grupa śmierci, każda drużyna może wyjść. ;] Liczę na niespodziankę od Urugwaju i powrót do formy sprzed wielu lat, kiedy zdobywali trofeum tych mistrzostw. I oczywiście będę kibicował Francji, co robię od lat na każdych imprezach. Smile

White Raven

Posty: 3754

PostWysłany: Wto 14:35, 25 Maj 2010    Temat postu:

23-osobowa kadra Francji na mistrzostwa świata w RPA:

Bramkarze (3): Hugo Lloris (Olympique Lyon), Steve Mandanda (Olympique Marsylia), Cedric Carrasso (Girondins Bordeaux).

Obrońcy (Cool: Bacary Sagna (Arsenal Londyn), Eric Abidal (Barcelona), William Gallas (Arsenal Londyn), Patrice Evra (Manchester United), Sebastien Squillaci (Sevilla), Gael Clichy (Arsenal Londyn), Marc Planus (Girondins Bordeaux), Anthony Reveillere (Olympique Lyon).

Pomocnicy (5): Jeremy Toulalan (Olympique Lyon), Alou Diarra (Girondins Bordeaux), Yoann Gourcuff (Girondins Bordeaux), Abou Diaby (Arsenal Londyn), Florent Malouda (Chelsea Londyn).

Napastnicy (7): Sidney Govou (Olympique Lyon), Franck Ribery (Bayern Monachium), Thierry Henry (Barcelona), Nicolas Anelka (Chelsea Londyn), Djibril Cisse (Panathinaikos Ateny), Andre-Pierre Gignac (Toulouse), Mathieu Valbuena (Olympique Marsylia).

Kadra całkiem mocna. W sumie to na papierze jedna z najlepszych. Jednak jak wiadomo Francuzi nie grają ostatnio za dobrze i muszą pomagać sobie rękami ;]

PostWysłany: Wto 14:45, 25 Maj 2010    Temat postu:

No ładnie Benzema,dzięki swojemu galaktycznemu Realowi i grze w nim zapewnił sobie mistrzostwa przed telewizorem...

Henry

Dołączył: 22 Gru 2005
Posty: 4813

Pomógł: 290 razy

PostWysłany: Pią 16:55, 11 Cze 2010    Temat postu:

Pierwsza połowa inaugurującego meczu i dowiadujemy się czego? Żę wybitny reprezentnt Polski Włodzimierz Lubanski nie wie kiedy jets spalony... w miarę ok pierwsza połówka Giovani powinien strzelić, liczę na gole(a) w drugiej.

White Raven

Posty: 3754

PostWysłany: Pią 16:58, 11 Cze 2010    Temat postu:

W pierwszej połowie bardzo ładna gra Meksyku. Grają lepszą piłkę i powinni wygrać. RPA jednak także pokazało parę fajnych akcji, które mogły zakończyć się golem. Szczególnie pod koniec pierwszej połowy. Wie ktoś dlaczego nie uznano bramki dla Meksyku? Ręka?

Dera

Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2169

Pomógł: 78 razy
Skąd: Catalunya

PostWysłany: Pią 17:04, 11 Cze 2010    Temat postu:

Właśnie z powodu spalonego, którego nie wyłapał ani Szpaku ani Włodek ;P ogólnie rzecz biorąc to mecz taki sobie, mam nadzieję że w drugiej połowie padną bramki

White Raven

Posty: 3754

Rzeczywiście. "Wprawdzie na linii bramkowej stał obrońca RPA, ale bramkarz wyszedł za napastnika, a żeby nie było spalonego, potrzebnych jest dwóch zawodników przed napastnikiem."

Henry

Posty: 4813

PostWysłany: Pią 17:49, 11 Cze 2010    Temat postu:

88 minuta. 1:1. Oby tak zostało to będzie 6 pkt w typerze:P Z resztą kilka osób tak typowało. W drugiej połowie RPA ładnie gra, piękna bramka Tshabalali, Meksyk fuksem ten remis wywalczył. No ale za 1 połową na bramkę zasłuzyli.

W drugim meczu Urusi jadą z Francuzami i żabojady nie wychodzą z grupy

White Raven

Posty: 3754

PostWysłany: Pią 17:59, 11 Cze 2010    Temat postu:

Druga połowa zdecydowanie ciekawsza. Szczególnie ostatnie 10 minut. Mecz zakończył się podziałem punktów. W drugiej połowie Meksyk grał trochę słabiej. RPA miało jeszcze dodatkowo słupek.W sumie remis to chyba sprawiedliwy wynik. Meksyk był trochę lepszy ale tylko trochę. No i cieszy pierwszy barceloński gol na mistrzostwach Very Happy .

Dera

Posty: 2169

PostWysłany: Pią 18:03, 11 Cze 2010    Temat postu:

No w drugiej połowie mecz się rozkręcił, niewiele brakowało żeby skończyło się 2:1 dla gospodarzy, a wtedy ja miałbym 6 pkt w typerze ;p ogólnie pozytywnie odbieram pierwszy mecz Wink

Lukasz15

Posty: 3711

PostWysłany: Pią 18:13, 11 Cze 2010    Temat postu:

Dokładnie bardzo dobry mecz,liczyłem na Hernandeza,w końcu gra w United Very Happy,myślę,że remis to nawet sprawiedliwy wynik,szkoda tego słupka.

Meksyk fuksem ten remis wywalczył.

Ja tam uważam że grali lepiej i bardzo podobała mi się ich, liczę na to że wyjdą z grupy Wink Choć trzeba jeszcze poczekać na to jak zagra Urugwaj bo może też będą grać fajny futbol.

Jakoś po tym pierwszym meczu cicho kibicuje Meksykowi żeby jak najlepiej im poszło, bo bardzo podobała mi się ich gra Wink

Ostatnio zmieniony przez Stach dnia Pią 18:58, 11 Cze 2010, w całości zmieniany 1 raz
Mirage

Dołączył: 08 Paź 2006
Posty: 2176

Pomógł: 59 razy
Skąd: tu tyle debili?

PostWysłany: Pią 22:42, 11 Cze 2010    Temat postu:

Pierwszy dzień za nami. Podsumuję jako całość, a nie z osobna. Oglądaliśmy dziś cztery zespoły, z których trzy grały ładną, ofensywną, miłą dla oka piłkę i jeden team prezentujący antyfutbol. Jestem głęboko rozczarowany postawą Urugwaju w dzisiejszym spotkaniu z Francją. Widać, że Francuzi nie byli pewni siebie, nie grali rewelacyjnie, stwarzali sobie mało okazji. Ale Urugwaj grał jeszcze gorzej, ustawiony był bardzo defensywnie i liczył jedynie na szybkich z przodu Forlana i Suareza. Antyfutbolowi na tych mistrzostwach mówię stanowcze NIE!

Dlatego też szacunek zarówno dla RPA i Meksyku. Oba zespoły pokazały się z bardzo fajnej strony. Dużo walki, ładnych zagrań, świetnych akcji. RPA rozegrało to spotkanie na fantazji, przewyższając nawet swoje własne umiejętności (mówię o drugiej połowie). Na boisko wyszli jednak stremowani, co Meksyk mógł wykorzystać.

Drugi mecz zupełnym przeciwieństwem pierwszego. Dużo fauli, kartek, z kolei mało płynnej gry i akcji. Szkoda, bo przecież taką grą na takiej imprezie nic dorego się nie zdziała. Sytuacja w grupie ciekawa, każdy zespół z jednym oczkiem w "punkcie zero". Dla nas kibiców to o tyle ważne, że wygląda na to, iż walka o awans do 1/8 finału toczyć się będzie do ostatniego spotkania grupowego! Bo każdy z tych czterech zespołów ma równą szansę na awans.

P.S. Do wuwuzeli przywykłem. O ile na meczach RPA jest przejeb*ne, to na reszcie jest do zniesienia.

Nie ma czegoś takiego jak antyfutbol Smile
Nawet nie Grecy wygrywając ME wymyślili, że ten jest lepszy kto strzeli więcej bramek i mniej straci. Mistrz Świata musi umieć wygrać z każdą drużyną, nawet z taką, która jest nastawiona tylko na defensywę.

Stach

Posty: 2482

PostWysłany: Pią 23:38, 11 Cze 2010    Temat postu:

Janek napisał:

dokładnie, wiadomo że prawie wszyscy wolą oglądać ofensywny futbol, dużo akcji, gole itp. itd. ale jak czyimś pomysłem na wygraną jest "murowanie bramki" no to mimo że bardzo mnie to denerwuje i prawie nigdy nie kibicuje takim drużyną to jednak trzeba uszanować dany styl gry jeżeli jest skuteczny Wink

Inna jeszcze sprawa że wiele drużyn broni się w 11 i liczą na kontry bo to często jedyny sposób na wygranie jak się gra z dużo lepszym przecinkiem.

Co do drugiego to też jestem trochę zawiedziony grą Urugwaju, myślałem że lepiej zagrają, ale to też przez to że Francja wcale taka słaba nie jest jak wszyscy przypuszczali, może nie grała rewelacyjnie, ale też nie pozwalali na za dużo Urugwajowi ;]

White Raven

Posty: 3754

PostWysłany: Sob 9:08, 12 Cze 2010    Temat postu:

Urugwaj zagrał bardzo asekuracyjnie, a sam Forlan w ofensywie nic nie mógł zrobić. Suarez rozczarował. Francja grała lepiej, miała przewagę ale bramki nie strzeliła. Myślę że z grupy wyjdzie Francja ale kto jeszcze to nie wiem. I co do tej Francji też nie można być pewnym.

Ostatnio zmieniony przez White Raven dnia Sob 9:18, 12 Cze 2010, w całości zmieniany 1 raz
Stach

Posty: 2482

PostWysłany: Sob 10:39, 12 Cze 2010    Temat postu:

White Raven napisał:

Ja bym był najpewniejszy Meksyku, ale na dobrą sprawę to mimo że Urugwaj trochę rozczarował to i tak wszystko się w tej grupie może zdarzyć :p i już wiadomo teraz że bez względu na wyniki 2 rundy wszystko się wyjaśni dopiero po 3 kolejce spotkań Wink Zdecydowanie najrówniejsza grupa i chyba też najciekawsza (może na równi z G )

A Urugwaju nie skreślam, bo może ich taktyka na Francję była właśnie taka, ale z RPA i Meksykiem mogą zagrać już zupełnie inaczej, a może tak samo tylko bardziej skutecznie, nie przypominam sobie turnieju żeby były 4 aż tak wyrównane zespoły, możliwe są same remisy Very Happy

Dera

Posty: 2169

PostWysłany: Sob 10:57, 12 Cze 2010    Temat postu:

Urugwaj grał antyfutbol? Nieee... Antyfutbol to grała Polska z Hiszpanią, albo lepiej półfutbol - bo była ofensywa, ale defensywy brak. Wystarczy spojrzeć na statystki, Evra, Ribery i Toulalan obejrzeli żółte kartoniki za faule w obronie. Urugwaj grał asekuracyjnie, fakt, ale to akurat dla mnie zrozumiałe, piłkarsko ich obrona i pomoc odstawały od rywali, toteż liczyli głównie na kontry i nieco magii ze strony Forlana i Suareza. Dzisiaj kolejne trzy mecze, będzie co analizować Wink

Ostatnio zmieniony przez Dera dnia Sob 10:58, 12 Cze 2010, w całości zmieniany 1 raz
Henry

Posty: 4813

PostWysłany: Sob 11:06, 12 Cze 2010    Temat postu:

Przed mistrzostwami typowałem do wyjscia z grupy Meksyk i Urugwaj, ale po wczorajszych spotkaniach wszystko w tej grupie może się zdarzyć. Nie mniej chciałbym, aby wyszli gospodarze i Meksyk. Urusi jednak są słabi, a Francuzów należy wyeliminować już na starcie.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Największe forum LOST - Zagubieni w Polsce Strona Główna -> Sport / RPA 2010 Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)