Forum Największe forum LOST - Zagubieni w Polsce
Welcome to the island - Namaste
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy  GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Prawidłowa lokalizacja stacji DHARMA na Wyspie [po 03x04]
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Największe forum LOST - Zagubieni w Polsce Strona Główna -> LOST - po emisji serialu / LOST / Serial / Wyspa / DHARMA
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Janek
Moderator


Dołączył: 14 Wrz 2006
Posty: 1558
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 41 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Radom/Kraków
Płeć: Zagubiony

PostWysłany: Nie 11:57, 29 Paź 2006    Temat postu: Prawidłowa lokalizacja stacji DHARMA na Wyspie [po 03x04]

Wiele osób zna pewnie tą mapę:

[link widoczny dla zalogowanych]

Jednak po ostatnim odcinku [03x04] pojawiła się wątpliwość co do trafności przyporządkowania położenia stacji DHARMY do lokacji na wyspie.

Na powyższej mapie stacja The Swan umiejscowiona jest w sąsiedztwie krateru (który został również zaznaczony na mapie Danielle - link do niej [link widoczny dla zalogowanych])

Jednak w 03x01 dowiedzielismy się, że w kraterze mieści się wioska Innych. Zobaczyliśmy także gdzie spadły części samolotu - ogon w okolice wioski Innych (godzina drogi dla Goodwina) i środkowa część gdzieś daleko na północy.

Zdjęcie potwierdzające:
[link widoczny dla zalogowanych]

"Stad tez wniosek ze powyzsza mapa jest bledna. Porownujac powyzsza mape z ostatnimi scenami 4 odcinka 3 serii doszedlem do wniosku, ze wyspa z Hydrą musi znajdować się na południe od wyspy glownej. Skad takie przypuszczenia? Kiedy Sawyer i Ben ogladali wyspe bylo rano- wyruszyli kiedy bylo jeszcze ciemno, wiec prawdopodobnie byl to wschod slonca. Slonce jak wszyscy wiemy wschodzi na wschodzie... wyspa jest oswietlona od strony prawej, tak wiec wschod znajduje sie po prawej stronie. Oni zas musza widziec wyspe, ktora znajduje sie na polnoc... Nastepnie porownalem linie brzegowa wyspy z linia brzegowa zaznaczona na mapie."

Dzięki takiej symulacji możemy się domyślić, że mapa pierwsza była błędna ponieważ:
- The Swan i grupa ze środkowej części samolotu musi być gdzieś na północy
- Linia brzegowa pokazana w 03x04 pasuje do południowej części wyspy
- Krater, który jest umiejscowiony na południu wyspy jest bardzo oddalony od The Swan


Oto schematyczna mapa przedstawiająca przypuszczalne prawidłowe umiejscowienie znanych z mapy UV stacji na wyspie:
[link widoczny dla zalogowanych]

EDIT:
NAJNOWSZA WERSJA MAPY:
[link widoczny dla zalogowanych]

----------------------------------------------------------------------------

Pomysł tej teorii nie należy do mnie został on tylko przetworzony przeze mnie (oprócz tekstu w cudzysłowie).

w cudzysłowie! (cudzysłów odmienia sie tak jak np. rów, słowo)

Aj! W sumie zastanawiałem się jak to napisać Very Happy I ostatecznie się myknąłem Very Happy


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Janek dnia Nie 14:19, 29 Paź 2006, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Olgierd
Matematyk Inicjatywy DHARMA


Dołączył: 05 Kwi 2006
Posty: 1423
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 16 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: KMR
Płeć: Zagubiony

PostWysłany: Nie 12:41, 29 Paź 2006    Temat postu:

Świetna teoria!Bardzo mi się podoba.Ciekawie zostało to przedstawione,oznaczałoby to,żę Hydra jest na innej wyspie.Tylko jak inni się przemieszczali z wyspy na wyspę?

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Frozen_Shade
Mieszkaniec Bunkru


Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 913
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 8 razy
Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Nie 12:45, 29 Paź 2006    Temat postu:

Naszla mnie taka mysl, a moze Hydra to "plywajaca stacja" umiejscowiona na lodzi podwodnej? Smile

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
WISKI
Moderator


Dołączył: 03 Lut 2006
Posty: 3837
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 41 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Działoszyn
Płeć: Zagubiony

PostWysłany: Nie 12:56, 29 Paź 2006    Temat postu:

Ja0nek zdobywasz uznanie w moich oczach. Naprawdę widać, że starasz się dla forum i jesteś maniakiem LOST. Mnie też teoria się podoba i są na nią silne argumenty.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Xamil
Przyjaciel Forum


Dołączył: 15 Gru 2005
Posty: 2709
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 33 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Z Jeziora...
Płeć: Zagubiony

PostWysłany: Nie 13:14, 29 Paź 2006    Temat postu:

Dobra teoria Wink

Olo napisał:
Tylko jak inni się przemieszczali z wyspy na wyspę?


Mieli jedną motorówkę, więc mogli mieć więcej.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Janek
Moderator


Dołączył: 14 Wrz 2006
Posty: 1558
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 41 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Radom/Kraków
Płeć: Zagubiony

PostWysłany: Nie 14:00, 29 Paź 2006    Temat postu:

Stworzyłem nową mapkę, bardziej przejrzystą i ładniejszą Smile

Oto link do niej:

[link widoczny dla zalogowanych]

Dziękuje za słowa uznania Smile


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
L
Człowiek Nauki


Dołączył: 07 Paź 2006
Posty: 323
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: z T E S C O

PostWysłany: Nie 14:08, 29 Paź 2006    Temat postu:

Tak... słowa uznania. Tam gdzie jest main camp ja przeczytała mein camp (czy jakos tak) to jest ksiazka napisana przez Hitlera. A co to są te C3 i C4 ?

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Aamanee
Przyjaciel Forum


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 2493
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 18 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: 8th Planet
Płeć: Zagubiona

PostWysłany: Nie 14:10, 29 Paź 2006    Temat postu:

main camp (ang - główny obóz)
mein Kampf (niem - moja walka)

a praca interesująca.
Congratulation


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Olgierd
Matematyk Inicjatywy DHARMA


Dołączył: 05 Kwi 2006
Posty: 1423
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 16 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: KMR
Płeć: Zagubiony

PostWysłany: Nie 14:37, 29 Paź 2006    Temat postu:

ja0nek napisał:
Stworzyłem nową mapkę, bardziej przejrzystą i ładniejszą Smile

Oto link do niej:

[link widoczny dla zalogowanych]

Dziękuje za słowa uznania Smile


Mapka super,tylko czy przypadkiem wiocha innych nie jest na środku wyspy?Czy "?" oznacza bazę innych?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
dred_007
Cicha Woda z Wyspy


Dołączył: 06 Lut 2006
Posty: 31
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Dobrzeń Wielki - city :D

PostWysłany: Nie 16:45, 29 Paź 2006    Temat postu:

Nooooo i o tym właśnie mówiłem o to chodzi - brawo dla osoby która postanowiła mniej więcej umiejscowić wszystkie poznane jak dotąd stacje. Chociaż mi się wydaje że wyspa z stacją Hydra musi być zdala od zasięgu wzroku rozbitków lotu 815 jak i trasy którą do tej pory płyneli wokół wyspy (tj. kiedy płyneli tratwą no i później tym jachtem do tej fałszywej wioski innych - to też trzeba wziąść pod uwagę bo przecież kiedy płyneli nie napotkali po drodze żadnej małej wyspy sąsiadującej z tą na której się rozbili) Cool Jeszcze raz dzięX bo mapki tego typu właśnie ostatnio poszukiwałem Pozdro

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Funk
Mysliwy


Dołączył: 28 Paź 2006
Posty: 207
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 4 razy
Ostrzeżeń: 1/3

PostWysłany: Nie 18:13, 29 Paź 2006    Temat postu:

No rzeczywiście bardzo fajna teoria, z którą oczywiście w 100% się zgadzam..Gdyby jednak ktoś napisał jakies przypuszczenia gdzie znajduje się "Perła" byłbym bardzo wdzięczny...

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Codic
Zbieracz Owoców


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 109
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Pracownik Oceanic Airlines.

PostWysłany: Nie 19:11, 29 Paź 2006    Temat postu:

ja nadal rozmyślam jak to jest ze z "większej" wyspy nie widzą tej drugiej ;/

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Janek
Moderator


Dołączył: 14 Wrz 2006
Posty: 1558
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 41 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Radom/Kraków
Płeć: Zagubiony

PostWysłany: Nie 19:40, 29 Paź 2006    Temat postu:

Trudno powiedzieć, możliwe, że jest to stacja oznaczona u mnie jako "C4" (na mapie UV była oznaczona jako potencjalna - nieodkryta) lub Kelvin i Radzinsky jej potencjalnej lokalizacji w ogóle nie znaleźli i możemy podejrzewać tylko, że jest ona gdzieś na zachodniej części wyspy między The Swan, a C4, a może nawet C3. Ewentualnie może to również być "?", ale 100% też nie mam...

W 03x05 będzie coś więcej o Perle więc może dowiemy się gdzie ona mniej więcej jest.


A teraz jeszcze jeden pomysł. Ale na początek może mały wstęp do niego.

Grupa Any-Lucii szła od The Arrow do Głownego obozu wzdłuż wschodniego wybrzeża wyspy (na mapie można to zobaczyć, widać nawet półwysep o którym wspominał Eko). Z tego wynika, że musieli mijać The Flame.

A teraz teoria:
Pamiętacie charakterystyczne miejsce śmierci Kelvina? Jakieś takie wysuszone pustkowie? Przez to samo miejsce szli także ogonowcy. Co wy na to, że właśnie w tamtej okolicy ulokowany jest The Flame? Jeśli by tak było można było by się domyślić co tak wysuszyło tamte tereny. Albo czemu właśnie tam ulukowano stacje o nazwie Płomień.

A tu fotki przedstawiające ten teren:
[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]

Codic napisał:
ja nadal rozmyślam jak to jest ze z "większej" wyspy nie widzą tej drugiej ;/

Skąd to wiesz? Czy któryś z rozbitków tam był? Ze strony ogonowców wyspa mogła nie być widoczna...

A poza tym dzięki tej teorii mniej dziwne wydają mi się porwania ludzi z tej grupy. Inni mogli się bać, że znajdą ich wioske, więc ich porywali, a obecność Goodwina wśród tamtej grupy sprawiła, że zaczęli oni uciekać na północ a nie na zachód...


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Janek dnia Wto 16:52, 31 Paź 2006, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Olgierd
Matematyk Inicjatywy DHARMA


Dołączył: 05 Kwi 2006
Posty: 1423
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 16 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: KMR
Płeć: Zagubiony

PostWysłany: Nie 21:50, 29 Paź 2006    Temat postu:

ja0nek napisał:
Trudno powiedzieć, możliwe, że jest to stacja oznaczona u mnie jako "C4" (na mapie UV była oznaczona jako potencjalna - nieodkryta) lub Kelvin i Radzinsky jej potencjalnej lokalizacji w ogóle nie znaleźli i możemy podejrzewać tylko, że jest ona gdzieś na zachodniej części wyspy między The Swan, a C4, a może nawet C3.

W 03x05 będzie coś więcej o Perle więc może dowiemy się gdzie ona mniej więcej jest.


A teraz jeszcze jeden pomysł. Ale na początek może mały wstęp do niego.

Grupa Any-Lucii szła od The Arrow do Głownego obozu wzdłuż wschodniego wybrzeża wyspy (na mapie można to zobaczyć, widać nawet półwysep o którym wspominał Eko). Z tego wynika, że musieli mijać The Flame.

A teraz teoria:
Pamiętacie charakterystyczne miejsce śmierci Kelvina? Jakieś takie wysuszone pustkowie? Przez to samo miejsce szli także ogonowcy. Co wy na to, że właśnie w tamtej okolicy ulokowany jest The Flame? Jeśli by tak było można było by się domyślić co tak wysuszyło tamte tereny. Albo czemu właśnie tam ulukowano stacje o nazwie Płomień.

A tu fotki przedstawiające ten teren:
[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]

Codic napisał:
ja nadal rozmyślam jak to jest ze z "większej" wyspy nie widzą tej drugiej ;/

Skąd to wiesz? Czy któryś z rozbitków tam był? Ze strony ogonowców wyspa mogła nie być widoczna...

A poza tym dzięki tej teorii mniej dziwne wydają mi się porwania ludzi z tej grupy. Inni mogli się bać, że znajdą ich wioske, więc ich porywali, a obecność Goodwina wśród tamtej grupy sprawiła, że zaczęli oni uciekać na północ a nie na zachód...


Kolejna odskonała teoria Jaonek!Genialne!Jedną z rzeczy w tamtym terenie jest to,żę najbardziej zapamiętałem "jaskinię".Możę tam jest właśnie nasz Flame?Możę tam chciał iść Kelvin?!


To było w tej scenie,jednak na tym obrazku głowa Eko zasłania :/


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Funk
Mysliwy


Dołączył: 28 Paź 2006
Posty: 207
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 4 razy
Ostrzeżeń: 1/3

PostWysłany: Nie 22:05, 29 Paź 2006    Temat postu:

ja0nek napisał:
Trudno powiedzieć, możliwe, że jest to stacja oznaczona u mnie jako "C4" (na mapie UV była oznaczona jako potencjalna - nieodkryta) lub Kelvin i Radzinsky jej potencjalnej lokalizacji w ogóle nie znaleźli i możemy podejrzewać tylko, że jest ona gdzieś na zachodniej części wyspy między The Swan, a C4, a może nawet C3.

W 03x05 będzie coś więcej o Perle więc może dowiemy się gdzie ona mniej więcej jest.


Czyli wynika z tego, że Radzinsky był kiedys obserwowany przez ludzi którzy byli w Perle, i również podejrzewam że nie znał jej potencjalnej lokalizacji....


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Janek
Moderator


Dołączył: 14 Wrz 2006
Posty: 1558
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 41 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Radom/Kraków
Płeć: Zagubiony

PostWysłany: Wto 15:39, 31 Paź 2006    Temat postu:

Funk napisał:
ja0nek napisał:
Trudno powiedzieć, możliwe, że jest to stacja oznaczona u mnie jako "C4" (na mapie UV była oznaczona jako potencjalna - nieodkryta) lub Kelvin i Radzinsky jej potencjalnej lokalizacji w ogóle nie znaleźli i możemy podejrzewać tylko, że jest ona gdzieś na zachodniej części wyspy między The Swan, a C4, a może nawet C3.

W 03x05 będzie coś więcej o Perle więc może dowiemy się gdzie ona mniej więcej jest.


Czyli wynika z tego, że Radzinsky był kiedys obserwowany przez ludzi którzy byli w Perle, i również podejrzewam że nie znał jej potencjalnej lokalizacji....

Najprawdopodobniej, chociaż to nie jest pewne (czy go obserwowali) - wkońcu Kelvin tam siedział mimo i był nagrywany mimo, że już w Perle dawno nikogo nie było.
A co do znajomości lokazlizacji - na pewno nie znał dokładnej lokalizacji, bo gdyby ją znał umieściłby ją dokładnie na mapie.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BlackSmoke
Rybak


Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 157
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Wto 21:44, 31 Paź 2006    Temat postu:

Na początek chciałbym wszystkich przywitac. Nie udzielałem się jeszcze na forum, ale od dość dawna je śledziłem. Przejdę do rzeczy. Otóż wydaje mi się że znalazłem pewne niedopatrzenie. Mianowicie:

ja0nek napisał:
- The Swan i grupa ze środkowej części samolotu musi być gdzieś na północy
- z tej teorii i z mapki wynika że bunkier znajdował się praktycznie na północnym brzegu wyspy. Nie zgadza się to jednak z opisem odcinka 2x11 "The Hunting Party" (z tego forum). Jest w nim napisane:
Cytat:
Locke odkrywa, że Michael nie idzie tam skąd przyszli z Aną Lucią tylko idzie na północ
- Jak to jest w takim razie mozliwe? Na mapce wyraźnie przeciez widać że na północ od bunkra, z którego wyszedł znajduje sie tylko obóz rozbitków. Po co Inni mieliby wytyczać granicę pomiędzy the Swan a obozem rozbitków?
Nie wiem, być może jest to błąd w opisie odcinka(albo mój, może coś przeoczyłem Very Happy) (chociaż wydaje mi sie, zę jak oglądałem ten odcine kto było powiedziane własnie tak jak jest w jego opisie)

w każdym razie jeszcze raz witam wszystkich i pozdrawiam Very Happy


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Janek
Moderator


Dołączył: 14 Wrz 2006
Posty: 1558
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 41 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Radom/Kraków
Płeć: Zagubiony

PostWysłany: Wto 22:28, 31 Paź 2006    Temat postu:

Może i masz racje... Ale na wyspie są pomylone kierunki, ze względu na pole magnetyczne, dla tego mapę można w dowolną stronę obracać i jeśli odwrócisz ją o 180 stopni to wtedy północ będzie w odpowiednim miejscu.

Zdanie : "The Swan i grupa ze środkowej części samolotu musi być gdzieś na północy" jest faktycznie błędne, ponieważ z punktu widzenia obserwatora patrzącego w tamtym momencie na wioskę Innych to jest północ, ale tak naprawde równie dobrze może to byc południe.
Na mojej mapie po prostu przyjąłem takie dostosowanie kierunków. Istotą mapy nie miały być kierunki, ale raczej dopasowanie położenia stacji do konturów wyspy.

Co nie zmienia faktu, że słusznie to zauważyłeś i ja użyłem złcyh słów.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
klasiula
Cicha Woda z Wyspy


Dołączył: 01 Paź 2006
Posty: 41
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 1/3

PostWysłany: Śro 13:17, 01 Lis 2006    Temat postu:

Całkiem dobra teoria Very Happy

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wisnia_92
Mieszkaniec Plaży


Dołączył: 03 Lis 2006
Posty: 82
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 1/3
Skąd: Kalisz

PostWysłany: Sob 21:24, 04 Lis 2006    Temat postu:

no to jest bardzo ciekawa teoria tylko szkoda ze nie moge nic dopisac bo ogladam TVP1

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Największe forum LOST - Zagubieni w Polsce Strona Główna -> LOST - po emisji serialu / LOST / Serial / Wyspa / DHARMA Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Regulamin