Forum Największe forum LOST - Zagubieni w Polsce
Welcome to the island - Namaste
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy  GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Lost: moja teoria

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Największe forum LOST - Zagubieni w Polsce Strona Główna -> LOST - po emisji serialu / LOST / Serial / Teorie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
irk
Przyjaciel Forum


Dołączył: 01 Mar 2008
Posty: 642
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 30 razy
Ostrzeżeń: 0/3

Płeć: Zagubiony

PostWysłany: Pią 16:50, 16 Sty 2009    Temat postu: Lost: moja teoria

Oto moja teoria o LOST.

Jeśli pomyślicie „co to za bujdy?” – przeczytajcie do KOŃCA

OPOWIEŚĆ


Więc zacznijmy od początku:
W 1970 roku powstaje Dharma Initiative (DI). Ma jeden cel: zmienić, za pomocą naukowych sposobów równanie Valenzetti’ego (pamiętne 4 8 15 16 23 42). Mają mało czasu do pokonania liczb, bo ludzkość dokona samozagłady 4 Sierpnia 2342 roku o 15:16. DI trafia na wyspę. Budują tam stacje ale nikogo tam nie zastają. Niema żadnych „tamtych” na wyspie, a dzieci rodzą się zdrowe. Dharma przez nikogo nie atakowana pracuje w pocie czoła nad zmianą czynników w równaniu i przyszłością świata. I nastaje 22 października 2004 roku. Locke trafia na wyspę, ale nie w taki sposób jaki myślicie. Pewnie samolotem, ale nie jest, podkreślam NIE JEST to lot 815. Locke ma pewnie zmienić postępowanie DHARMY, ukierunkować ich na nowe myślenie. DHARMA traci kontrolę. Na wyspę przybywa nowa grupa (znani przez nas jako OTHERS) która ma inny sposób na zmianę liczb. Budują nowe stacje. Wśród nich jest Richard. Jednak Locke doprowadza do kataklizmu na wyspie. Na wyspie dzieją się bardzo złe rzeczy. Wyspa tworzy potwora (czarny dym) który pustoszy wszystko na wyspie, ponieważ chce ukarać Dharmę za błędy. Zabija kogoś na którym Locke'owi bardzo zależy (lub jego samego - i tak musiał umrzeć na wyspie). Richard ze swoją grupą wymyśla misterny plan aby rozwiązać problem (Locke już wtedy nie żyje). Przy użyciu nowej stacji lub jakiejś którą już znamy (albo frozen whell – finał 4 sezonu) przenosi się w czasie przed czasy przybycia Dharmy (oczywiście nie sam), aby nie doprowadzić do kataklizmu. Podróż jest bardzo niebezpieczna. Jeden z podróżników nie może na stałe być w przeszłości (jakiś rodzaj Side Effect). Przez to zyskuje niezwykłe możliwości, ale jest duchem (Jacob). Oczywiście wyspa również dodaje swoje trzy grosze. Wysyła swojego potwora aby strzegł czasu (żeby Richard i reszta nic nie pokręcili). Wśród podróżników mógł być Matthew Abaddon lub sam Widmore. Jednak podczas podróży mieli kłopoty i nie trafili na nią z powrotem.

I tutaj mamy 2 rzeczywistość. Tej którą właśnie przeczytaliście, niema. Jeszcze się nie zdarzyła. Richard z grupą trafiają na czasy przed Dharmą. Pewnie mieszkali w tej wiosce gdzie Michael spotkał się z Waltem przez 3 minuty (odcinek „3 minutes”). Richard ustala zasady Others: On -jako że czas się go nie ima, będzie wybierał rządzących grupą. Oraz oczywiście ich wspierał ponieważ wie co się stało w przyszłości. Nad nimi wszystkimi stoi Jacob – swoistego rodzaju medium. Richard postanawia dać Locke'owi drugą szansę, wierzy że „nowy Locke” będzie inny. Przyjeżdża do niego na wizytę, gdy się rodzi. Później odwiedza go w rodzinie zastępczej. Widzi obrazek który mały John narysował (czarny dym i trupa). W jego psychice powstał „ślad” po poprzedniej rzeczywistości. Pewnie miał wrażenie, że gdzieś to widział, albo śni mu się ciężkie przeżycie „starego Locke’a”. Jednak przedmiot który wybrał, przestraszył Richarda. Stwierdził że się nie nadaje na jednego z innych. W międzyczasie na wyspie Others poznają właściwości wyspy, i przygotowują na spotkanie z Dharmą. Tworzą początki Mittelos Biolescence, aby rekrutować nowych „innych”. I.... mamy 1970. Powstaje Dharma, znów naukowcy trafiają na wyspę, powstają bunkry i labolatoria. Na wyspie nie mogą rodzić się dzieci, żyją na niej za to Others. Na początku „Inni” pewnie próbowali ocenić sytuację. Jednak widząc że dzieje się to samo co wcześniej decydują się wziąć sprawy w swoje ręce. Ben przechodzi na stronę Others, inni opanowują „Burzę” i zagazowują Dharmę. Przenoszą się do baraków. Abbadon wiedząc że „wszechświat wszystko koryguje” mówi Locke'owi, aby wybrał się na wędrówkę (walkabout). Dlaczego?
Bo znał 1 rzeczywistość i był na wyspie. Wiedział kiedy Locke dostanie się na wyspę. Dlaczego z nim nie poleciał? Pewnie wtedy wyspa nie „wpuściłaby” samolotu, bo kto opuści wyspę - nie może wrócić. I nastaje 22 października 2004. Samolot linii Oceanic 815 z Locke’iem na pokładzie rozbija się u wybrzeży wyspy.

Pytania:
Dlaczego na wyspie rodziły się dzieci a teraz nie?


Wcześniej nie było „zaburzeń czasowych”, nikt nie cofał się w czasie. Teraz wyspa bierze nienarodzone dzieci za kolejnych podróżników w czasie. Czas na nienarodzone dzieci nie działa i nie rosną. Ale jak wiemy człowiek zrobi wszystko by przeżyć i zaczyna walczyć z matką o przeżycie (skutki tego wszyscy znamy).

Dlaczego grupa Richarda ( i on sam) nie starzeją się ?

Ponieważ to nie jest ich „miejsce w czasie”. Żyją w przyszłości więc kiedy wyspa trafi do dnia w którym się przenieśli w czasie znów zaczną się starzeć. Możliwe że w grupie Richarda był Widmore, nie wiemy czy się starzeje. W zmierzchu tytanów mówi do Bena: ta wyspa należy do mnie, zawsze należała.

Dlaczego Others odrzucili Widmore’a ?

Widząc że na wyspie niema niektórych podróżników, i trafili oni do cywilizacji, pewnie stwierdzili: Wyspa nie chce byście byli z nami, więc was „wywaliła”, zrobicie pewnie coś złego. A kto opuścił wyspę nie może na nią wrócić. Może również Libby i któryś z rozbitków 815 byli na wyspie w 1 rzeczywistości.(Stawiam na Hurleya – może trafił na wyspę z Locke’iem?). Dziwna znajomość z Libby mnie na to naprowadza (może to nie tylko Santa Rose’a?)

Dlaczego wyspa chce Locke’a na wyspie?
Bo i jej doświadczenia wróciły do przeszłości i nie wie co Locke nawojował. Jednak wie to wysłannik wyspy z przyszłości – czarny dym a.k.a potwór. Pod koniec 1 sezonu Locke’a zaatakował potwór. Jednak dostrzegł w nim coś (nie wiem, przeskanował umysł czy jakoś) co go różniło od Locke’a z 1 rzeczywistości, i puścił go.

Podróż grupy Richarda (możliwe warianty podróży w czasie):
a) przeniosłeś się bez komplikacji, jesteś na wyspie (Richard)
b) przeniosłeś się, ale nastały komplikacje (Jacob)
c) podczas podróży nastąpiły komplikacje, umarłeś (nie znamy)
d) podczas podróży wyspa blokuje twoją podróż (pewnie ma swoje powody), tafiasz do cywilizacji (Abbadon)
e) umarłeś na wyspie przed podróżą grupy, wracasz do cywilizacji (do swojego czasu) ale tracisz pamięć (Locke, może Libby i Hurley) Jednak coś w twojej psychice zostaje z poprzedniej rzeczywistości – Locke i jego rysunek.

Edit: Zastanawiałem się, gdzie umiejscowić Rouseau w tej historii, może tak:

Teoria o Rousseau: pierwsza(okazała się błędna)

Rousseau przybywa na wyspę wraz z Richardem (w 1 rzeczywistości). Jest oczywiście w ciąży. Rodzi Alex. Nastają wspomniane przeze mnie w 1 rzeczywistości „bardzo złe rzeczy”, do których doprowadza Locke. Może jest to choroba o której mówi Francuzka? Richard oświadcza o swoim planie zmiany przeszłości. Rousseau zgadza się dołączyć do grupy Richarda, ale nie zostawi samej swojej małej córki. Więc wyrusza poprzez czas razem z nią. Trafia do roku 1988 (nastąpiły komplikacje, a może każdy z podróżników trafił do innego „miejsca” w przeszłości?). Powstały u niej komplikacje, straciła pamięć. Dharma już wtedy została dawno pokonana. Ben odbiera jej dziecko ( „odebrałem je obłąkanej kobiecie”).
Po co? Aby wyleczyć je, ponieważ na zawsze pozostałoby niemowlakiem (jak wiemy, zadziałało). Może jest to to samo lekarstwo, które Juliet dawała Aronowi, gdy był chory. Wróćmy jednak do Rousseau. Pewnie others chcieli wytłumaczyć Francuzce co się stało, ale przytłoczyło ją to. Nie chciała aby eksperymentowano na jej córce. Odebrano więc jej Alex siłą. Po tym wydarzeniu Rousseau zamyka się we własnym świecie. Zaczyna sprawiać problemy, zostaje wyrzucona. Stopniowo zaczyna bać się others i zakłada swój obóz. Samotne życie przez lata odbija się na jej psychice.
Pamięta oczywiście coś z przyszłości: boi się Dharmy bo wywołali bardzo złe rzeczy: „dlatego pozostaję przy życiu, bo omijam te miejsca”.Wie również o tym że na wyspie powstała choroba. Jednak błędnie umiejscawia ją w przeszłości, choć było to w przyszłości. Nie poszła również do stacji Flame.
(A więc w punkcie b) Podróż grupy Richarda- powinna być też Rouseau).

Edit2:
Niestety, powyższa teoria o Rousseau zawiera błąd, który poprawiłem. Zdecydowałem się zostawić też tą błędną, aby pokazać jak wszystko zmienia się przez jedno głupie przeoczenie daty.

Teoria o Rousseau:

Wszystko tak samo jak w tej powyższej, aż do stwierdzenia *Powstały u niej komplikacje, straciła pamięć*. Trafia na wyspę za panowania Dharmy (bo Dharma została zagazowana w 1992, a ona trafiła do 1988). Nie znajdują ją Others, ale Dharma. Trafia do jednej ze stacji. Ben odbiera jej córkę ( „odebrałem je obłąkanej kobiecie” ). Pewnie przeprowadzają na niej jakieś testy medyczne, na Francuzce również. Ben, jak wiemy chce zostać jednym z Others po spotkaniu w „The Man Behind The Curtain”. Zostaje szpiegiem innych w Dharmie. Pewnie co kilka dni zdaje Richardowi „raport” z tego co się wydarzyło. Wspomina więc, że znaleziono jakąś kobietę z dzieckiem, która pojawiła się z nikąd. Richard dowiedziawszy się od Bena, że ma ona na imię Rousseau stawia przed nim zadanie. Linus musi jak najszybciej porwać Francuzkę i jej dziecko i dostarczyć „Innym”. Dlaczego? Bo Dharma może wyciągnąć od niej informacje o przyszłości, ponieważ francuzka należała przecież do grupy Richarda. Przyniosłoby to pewnie opłakane skutki. Ben po jakimś czasie przybywa do wioski innych z francuzką i Alex. Za swoje zasługi zyskuje w oczach Richarda, i ma stać się kolejnym przywódcą. Rousseau u „innych” traci zmysły po testach u Dharmy (może ją czymś faszerowali?), a Alex dostaje szczepionkę aby zaczęła rosnąć. Francuzka staje się niebezpieczna dla otoczenia i własnej córki. Zostaje wygnana ze społeczności „innych”. Ben po uwolnieniu Rousseau oczywiście musiał oszukiwać i okłamać wszystkich, aby nie dowiedzieli się, że to on za tym stoi. Cztery lata oszustw uczyniły z niego mistrza w tym fachu (1988 – 1992). W 92 Richard postanawia zagazować Dharmę. Pewnie i Ben jest im podczas „czystki” bardzo pomocny, bo jest szpiegiem (za pomoc i uwolnienie Rousseau Richard mianuje go przywódcą). Następuje czystka. Jak Rousseau przeżyła? Albo „inni” ją ostrzegli że wypuszczą gaz, albo po prostu zaszyła się w jakimś opuszczonym bunkrze. Dlatego omija Dharmę z daleka, bo przeprowadzali na niej testy. W jej umyśle oczywiście pozostaje wspomnienie po 1 rzeczywistości (choroba – bardzo złe rzeczy).

Dlaczego myślę że Abbadon był na wyspie?


Prześledzcie jego rozmowę z Locke’iem w „Cabin Fever”:
Abbadon: „Nie poddawaj się, wszystko jest możliwe”

Abbadon: „Wierzysz w cuda?”
Locke: „Nie”
Abbadon: „Powinieneś, jeden zdarzył się mnie”

Locke: „Nie mogę się wybrać na wędrówkę, jestem kaleką”
Abbadon: „Na pewno pan jest, panie Locke?”

Abbadon: „Poszedłem na swoją wędrówkę przekonany, że byłem kimś, a wróciłem jako ktoś inny. Dowiedziałem się kim jestem.”

Locke: „I proszę, jest pan dyżurnym”
Abbadon: „Jestem kimś więcej niż tylko dyżurnym, panie Locke.”


Dlaczego Others nie boją się śmierci?

Bo nie umierają. To znaczy oczywiście, umierają – ale nie na zawsze. W końcu ktoś znowu cofnie wyspę w czasie (prędzej czy później) i będą „żyć od nowa”. Bea mówiła do Mikhaila żeby ją zabił, bo pewnie coś wiedziała. Bała się że Sayid z niej to wyciągnie. Dlatego „inni” są gotowi umrzeć za wyspę.

Edit3:
Potrącenie Emily Locke w „Cabin Fever”- przypadek?
Może nie, może był to test ( albo ludzi Widmore, albo Others), czy Locke (po tym co nawojował w 1 rzeczywistości) jest wartościowy dla wyspy. Nasz mały Locke oczywiście zdał celująco. Pomimo wypadku, wczesnego urodzenia i chorób wyspa nie dała mu umrzeć. Potrzebowała go na wyspie. Ale Richard nie chciał go zrekrutować (przez przedmiot, który wybrał na „teście”). Wyspa - kiedy oceni, że ktoś ma się na niej znaleźć, to nikt jej nie powstrzyma. Locke oczywiście trafił na wyspę. Nie tylko jego to dotyczy. Np. Ben rodzi się w lesie, kiedy akurat przejeżdża tamtędy Horace Godspeed. Po to, aby zaproponował jego ojcu pracę na wyspie. To wyspa wykreowała tę sytuację. Wyspa zdecydowała że Ben musi znaleźć się na wyspie. To samo z Juliet. Kiedy w „Not in Portland” pani Burke mówi, że ktoś by musiał wpaść pod autobus, to pojedzie – wyspa spełnia jej żądanie. Tylko po to, by była na wyspie. Bo oni (Juliet, Ben, Locke) są ważni dla wyspy.

Widmore a Locke
Ludzie Widmore’a wiedzą co Locke zrobił w 1 rzeczywistości. Wiedzą, że jest ważny. Więc zaczęli inwigilować jego rodzinę. Rekrutują Anthony'ego Coopera (ta informacja jest na 100% prawdziwa), aby dowiedzieć co się dzieje z Locke’iem. W TLE na stronie korporacji Widmore można było zobaczyć w zakładce „zarząd”, że na jednym ze zdjęć widniała twarz... Antony’ego Coopera. Obawiam się że ta strona w tej chwili już nie istnieje. Widmore nakazują wrócić Anthony’emu do syna. Jednak nie dało się pokonać zapędów Anthony’ego na oszukiwanie ludzi. Kradnie synowi nerkę. Widmore każą ojcu Locke’a, aby go zabił. Jak wiemy, zrzuca go z balkonu w dół. Jednak i to Locke przeżywa. Więc korporacja zmienia zdanie: wysyłają Abbadon’a do szpitala, aby namówił Locke’a na „wędrówkę”. Przygotowują samolot o dacie przybycia Locke’a na wyspę w 1 rzeczywistości. Pewnie założyli w nim jakiś nadajnik. Może również na pokładzie był jakiś szpieg od Widmore’a (ale nie mógł on być na wyspie wcześniej). Śledzili samolot i w miejscu, gdzie sygnał się urwał rozpoczęli poszukiwania. Ale, jak wiemy samolot utracił łączność na wiele kilometrów od miejsca katasrofy samolotu 815. Poszukiwania sczezły na niczym.


I co o tym sądzicie? Na wszelakie sugestie czy pytania chętnie odpowiem.


Post został pochwalony 1 raz

Ostatnio zmieniony przez irk dnia Czw 0:17, 22 Sty 2009, w całości zmieniany 5 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Największe forum LOST - Zagubieni w Polsce Strona Główna -> LOST - po emisji serialu / LOST / Serial / Teorie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Regulamin